Night Light pro Android i iOS vás nechá vyspat

NÁŠ TIP: Aplikace pro dnešní den |

Pokud si ráde před spaním čtete na svém telefonu a nebo tabletu a hůře se vám potom spí, možná by vás mohla zajímat aplikace Night Light. Ta filtruje z displeje modré světlo, které má vliv na náš spánek.

Night Light pro Android i iOS vás nechá vyspatPokud si ráde před spaním čtete na svém telefonu a nebo tabletu a hůře se vám potom spí, možná by vás mohla zajímat aplikace Night Light. Ta filtruje z displeje modré světlo, které má vliv na náš spánek.

Stačí aktualizovat aplikaci Google Play Books, otevřít knihu a aktivovat noční režim. Objeví se vyskakovací okno, které upozorní, že režim je zapnut. Potom aplikace upraví nastavení displeje tak, aby postupně snižovalo intenzitu modrého světla.

Aplikace upozorňue na snižování intenzity modrého světla postupným zabarvením displeje do teplých odstínů. Tím dosáhne takového vyvážení bílé barvy, které neovlivňuje tvorbu melatoninu a vy se budete moci vyspat do růžova. Aplikace se objevila poté, co Amazon představil vlastní verzi s názvem Blue Shade pro Fire OS 5. Dalším řešením je potom nákup elektronické čtečky knih (nebo papírové knihy)..Úvodní foto: GoogleKomentáře