Sympozium Smart Cities se vrací na půdu ČVUT

NÁŠ TIP: Aplikace pro dnešní den |

Fakulta dopravní Českého vysokého učení technického v Praze bude ve dnech 26. až 27. května znovu hostit mezinárodní vědecké setkání nazvané Smart Cities Symposium Prague 2016. Odborníci z celého světa budou již podruhé diskutovat na akademické půdě o nových trendech v oblasti Smart Cities.

Sympozium Smart Cities se vrací na půdu ČVUTZáštitu nad symposiem převzalo hlavní město Praha, pro které je problematika Smart Cities jedním z hlavních témat pro letošní rok. Osobní účast potvrdila i paní Porie Saikia-Eapen, ředitelka odboru pro udržitelný rozvoj hromadné dopravy města New York.

Součástí symposia bude i desetidenní workshop pro studenty University of Maryland, kteří budou pracovat na konkrétních projektech zadaných společnostmi, jako jsou Schneider Electric, Česká spořitelna, Hewlett-Packard, Microsoft, E.ON, Incinity, Siemens, ŠKODA Transportation, ČD Telematika, ČD Informační systémy a další. Své závěrečné práce pak představí druhý den symposia v samostatném bloku.

Partnery akce jsou také vědecké instituce, jako je IEEE Czech Republic, CIOB, jihoamerická dopravní platforma EATIS a její evropská obdoba EPTS a partnerské univerzity University of Maryland, University of California - Santa Barbara, University of Texas - El Paso a Universidad Piloto de Columbia.

Více informací o symposiu najdete na http://www.scsp2016.fd.cvut.cz

 Úvodní foto: © James Thew - Fotolia.comKomentáře