Android bude brzy populárnější než Windows

Smartphony |

Před pěti lety byla představa Androidu, jako systému, který je populárnější pro přístup k internetu než Windows, naprosto šílená. Windows byl nejpoužívanějším systémem pro přístup k internetu, ale to se brzy změní. Nejaktuálnější statistiky společnosti StatCounter ukazují, že brzy bude jedničkou právě Android.

Android bude brzy populárnější než WindowsPřed pěti lety byla představa Androidu, jako systému, který je populárnější pro přístup k internetu než Windows, naprosto šílená. Windows byl nejpoužívanějším systémem pro přístup k internetu, ale to se brzy změní. Nejaktuálnější statistiky společnosti StatCounter ukazují, že brzy bude jedničkou právě Android.

V únoru 2017 měl operační systém Windows 38,6% podíl, Android byl na 37,4 %. V roce 2012 patřilo Windows 82 %, takže ta změna je skutečně výrazná. V roce 2012 měl Android pouze 2,2 %. Ve Spojených státech vedly Windows s podílem 40,7 %.

Operační systém iOS měl 24,9 % a Android byl třetí s podílem 20,3 %. V Evropě jsou Windows také dominujícím systémem s podílem 51,8 %, druhý je Android s podílem 23,5 %. V Asii je to trochu jinak, Android má podíl přes 50 % a Windows pouze 29,8 %. Tento trend není nový, podílejí se na něm hlavně mobilní zařízení. Minulý říjen totiž přístup k internetu z mobilních zařízení – tabletů a telefonů – poprvé překonal desktopové počítače. Tímto tempem by Android mohl Windows porazit ke konci letošního roku.Úvodní foto: StatCounterKomentáře