Apple si najímá Ari Partinena. Technologie PureView směřuje do iPhonů

Smartphony |

Smartphony Nokia dlouho nabízely něco, co konkurence zatím neměla. Nejedná se ani tak o operační systém Windows Phone, jako spíš o kamery PureView. Člověk, který tuto technologii u Nokie prosadil, se jmenuje Ari Partinen. Pracoval u Nokie od roku 2007 a nyní pro něj začíná nové období, najala jej společnost Apple.

Apple si najímá Ari Partinena. Technologie PureView směřuje do iPhonůSmartphony Nokia dlouho nabízely něco, co konkurence zatím neměla. Nejedná se ani tak o operační systém Windows Phone, jako spíš o kamery PureView. Člověk, který tuto technologii u Nokie prosadil, se jmenuje Ari Partinen. Pracoval u Nokie od roku 2007 a nyní pro něj začíná nové období, najala jej společnost Apple.

Fotoaparáty PureView se vyznačují jedinečným hardwarem a softwarem, o kterém si konkurence prozatím mohla nechat jen zdát. Přitom při výběru chytrých telefonů je kvalita fotoaparátu jedním z klíčových faktorů, vždyť dobré chytré telefony dnes dokáží nahradit kompaktní fotoaparáty naprosto s přehledem. Věřte nám, že rozdíl mezi nejnovějším procesorem a loňským modelem nebude pocitově tak velký, jak rozdíl mezi kvalitou fotografií letošního a loňského smartphonu.

Společnost Apple si již dříve patentovala systém vyměnitelných objektivů a všelijakých předsádek pro možné vylepšení a rozšíření možností svých integrovaných fotoaparátů. Jen si představte, jak daleko by mohla posunout fotografování díky technologii PureView. Co myslíte, dočkáme se již příští rok smartphonu iPhone 6S s technologií PureView?

 Úvodní foto: NokiaKomentáře