Apple vylepšuje iPady a iPhony - ale jen některé

Smartphony |

Tak nám Apple představil nové produkty, jen tak, bez speciálního eventu. Jednak je to desetipalcový (9,7) iPad a vylepšený iPad Mini 4.

Apple vylepšuje iPady a iPhony - ale jen některéTak nám Apple představil nové produkty, jen tak, bez speciálního eventu. Jednak je to desetipalcový (9,7) iPad a vylepšený iPad Mini 4.

Kdo se těšil na nový iPad Pro s velkým displejem, ten má (zatím) smůlu. Nedočkali se ani ti, kdo se těšili na „bezrámečkový“ iPad s desetipalcovým displejem. Za zpožděním je (údajně) zpoždění kolem procesorů. Nový iPad má v sobě procesor Apple A9, kameru s rozlišením 8 megapixelů a baterii s „celodenní výdrží“. Stát bude 330 dolarů, což má být podle Apple „affordable“. No, jak kde.

Novinka vypadá trochu jako iPad Air 2. Měří 7,5mm, takže je o milimetr a něco tlustší než iPad Air z minulého roku. To není žádná hrůza. Tablet bude dostupný ve stříbrné, zlaté a šedé barvě s 32 nebo 128 GB místa na disku.

Verze podporující LTE internet bude stát 460 dolarů. Vylepšený iPad Mini 4 má stejný design, změny se týkají vnitřku. Nyní bude k dostání WiFi varianta se 128 GB paměti za 399 dolarů, za LTE verzi zaplatíte 530 dolarů. Kromě toho předstvil Apple také iPhone 7 RED, jehož zakoupením podpoříte boj proti AIDS. Pokud k tomu nepotřebujete iPhone, můžete poslat nějaké peníze i tak. No a taky iPhone SE se nyní bude prodávat se 32 a 128 GB paměti za 400 a 500 dolarů. Ceny v korunách budou samozřejmě, jak už jsme zvyklí, ještě o něco vyšší.Úvodní foto: AppleKomentáře