Apple začne nezávislým opravnám iPhonů dodávat originální náhradní díly

Smartphony |

Dobrá zpráva pro neautorizované opravny a majitele starších iPhonů: Apple v rámci nového programu bude poskytovat originální náhradní díly a další servis i obchodům mimo program Apple Genius.

Apple začne nezávislým opravnám iPhonů dodávat originální náhradní dílyApple ještě před uvedením nového modelu iPhone 11 představil nový program zaměřený na starší zařízení, kterým již uplynula záruční lhůta. Výrobce se zavázal, že v rámci programu bude nezávislým opravnám poskytovat originální náhradní díly.

V současné době jsou majitelé porouchaných iPhonu postaveni před dvě možnost: buď mohou jít do autorizované, ale výrazně dražší opravny, nebo si hodit kostkou a svěřit svůj mobil některému z neautorizovaných obchodů.

Apple však prostřednictvím nového programu slibuje nezávislým opravnám „tytéž originální díly, nástroje, školení, manuály i diagnostiku“, jako mají k dispozici autorizovaní členové. Program se však vztahuje jen pozáruční servis starších iPhonů.

Přestože americký výrobce již nebude po opravnách požadovat členství v programu certifikovaných poskytovatelů služeb, neautorizované obchody budou i tak muset prokázat, že mají ve svém týmu technika certifikovaného pro opravy zařízení Apple.

Provozovny se navíc musí nacházet v komerčních zónách, což v praxi znamená, že nebude možné nabízet opravu iPhonu z domova či z garáže. Program se zatím vztahuje jen na Spojené státy, Apple však již spolupracuje s opravnami i v Evropě a Asii.Úvodní foto: AppleKomentáře