CES 2016: Acer Liquid Jade Primo promo

Smartphony |

První zmínka o telefonu Acer Liquid Jade Primo padla na veletrhu IFA loni v září. Nyní byl oficiálně představen, tak se na něj pojdme podívat zblízka.

CES 2016: Acer Liquid Jade Primo promoPrvní zmínka o telefonu Acer Liquid Jade Primo padla na veletrhu IFA loni v září. Nyní byl oficiálně představen, tak se na něj pojdme podívat zblízka.

Operačním systémem je Windows 10 Mobilel, procesorem šestijádrový Qualcomm Snapdragon 808. Displej se zbytečně velkou úhlopříčkou 5,5 palce má rozlišení Full HD, tedy dnešní standard. Uživatelé mají k dispozici 3 GB operační paměti RAM a 32 GB místa pro ukládání dat.

Zajímavá je zadní kamera s rozlišením 21 megapixelů a clonou f/2.2 s dvojitým led bleskem. Hon na megapixely očividně stále ještě pokračuje, i když už i výrobci zrcadlovek pochopili, že to není cesta správným směrem. Nejnovější Nikon D5 (mimochodem také představený na CES 2016) má také 20 megapixelů (zcela jiná liga je Phase One, jejich novinka má 100 megapixelů, ale jedná se o střední formát).

Telefon umí nahrávat 4K video, přední kamera má 8 megapixelů se stejnou clonou, tedy f/2.2. Telefon podporuje všechny technologie, které byste očekávali, že podporuje, jeho hlavní devízou je ovšem plná podpora technologie Continuum, kterou se zatím pyšní jen Nokia Lumia 950 a její větší bráška. Součástí příslušenství (samozřejmě volitelného) bude bezdrátová klávesnice, myš, dokovací port a další. Acer Liquid Jade Primo se začne prodávat v únoru za 570 €.Úvodní foto: AcerKomentáře