Chytrý a bezpečný smartphone Coolpad Torino

Smartphony |

Výrobce Coolpad představuje mobilní telefon Coolpad Torino s operačním systémem Android 5.1 lollipop a procesorem Qualcomm Snapdragon 415.

Chytrý a bezpečný smartphone Coolpad TorinoVýrobce Coolpad představuje mobilní telefon Coolpad Torino s operačním systémem Android 5.1 lollipop a procesorem Qualcomm Snapdragon 415.

Jde o 5,5 palcový telefon s IPS displejem s HD rozlišením (267 PPI). Displej je chráněn zaobleným 2.5D krycím sklem. Telefon je vybaven 8jádrovým 64bitovým procesorem Qualcomm Snapdragon 415 o frekvenci 8x 1,36 GHz. Operační paměť nabízí 3 GB RAM a 16 GB ROM včetně možnosti rozšíření o micro SD kartu. Zařízení podporuje datové sítě 4G LTE a prostředí Cool UI 8.0 je postaveno na Android 5.1 (Lollipop).

Telefon je na zadní straně vybaven druhou generací technologie čtečky otisků prstů. Tu je možné naprogramovat až 5 otisky a každému přiřadit zcela jiný úkon – odemknout telefon, v mžiku pořídit selfie ze zamčeného displeje, vytočit často volaný kontakt nebo začít nahrávat zvuk v průběhu hovoru. Čtečka na přiložení prstu reaguje okamžitě (do 0,5 s) a prsty lze přikládat v jakémkoli úhlu. Tato technologie čtečky druhé generace navíc podporuje snímání vlhkých prstů.

Zadní fotoaparát má rozlišení 13 megapixelů a clonu f/2,2. Podporujej funkce Panorama, export do formátu GIF a nahrávání videa v rozlišení Full HD. K dispozici je také plně manuální režim s možností nastavení času, clony, citlivosti ISO a kontrastu. Přední kamera má rozlišení 5 megapixelů a nabízí např. Funkci Krása, pro zdokonalení autoportrétů.

Model Torino je vybaven technologií Dual Space. Ta získala na letošním veletrhu CES ocenění za nejbezpečnější šifrovací řešení v telefonu. Dual Space umožňuje vytvořit a používat na 1 zařízení 2 identity. V praxi to znamená druhý operační systém Android 5.1 s jiným Google účtem, kontakty, zprávami, fotografiemi, aplikacemi, apod. Všechna data v Dual Space prostoru jsou šifrována a nelze se k nim dostat jinou cestou než načtením správného otisku prstu uživatele. Na 1 telefonu tak uživatel může provozovat například další WhatsApp účet v případě, že má v telefonu vloženou druhou SIM kartu.

Coolpad Torino bude v České republice v prodeji již tento týden za promo cenu 4 999 Kč pro prvních 100 kusů. Poté bude telefon k dispozici i u ostatních prodejců za 5 999 Kč. K dispozici je bílo-zlatá varianta.Úvodní foto: CoolpadKomentáře