Čínským smartphonům se v Evropě daří, roste především Huawei

Smartphony |

Podle informací analytické společnost Canalys, informuje Venturebeat, se prodeje mobilů značky Huawei vyšvihly v prvním čtvrtletí letošního roku na 7,4 miliony prodaných jednotek. Jde o rychlý růst o více než 38 %.

Čínským smartphonům se v Evropě daří, roste především Huawei 

Zisky jsou působivé i vzhledem k celkovému poklesu trhu s chytrými telefony v Evropě o 6,3 % v prvním čtvrtletí. Čísla Huaweie navíc zatím nezahrnují nové P20 a P20 Pro, které společnost odhalila v Paříži na konci března.

Během stejného období, tedy prvního kvartálu roku 2018, Samsung prodal v Evropě 15 milionů smartphonů, pokles o 15 % oproti minulému roku. Apple dodal „jen“ 10 milionů iPhonů, což je propad o 5,4 %. Podle analytiků z Canalys je přesto iPhone X nejprodávanějším telefonem v Evropě.

Ačkoliv Apple pokračuje v rekordních ziscích díky drahým telefonům, celkové prodeje spíše stagnují během posledních tří let. Samsung mezitím na konci února představil vlajkovou loď Galaxy S9. Strategie jihokorejské firmy vsází i na postupné opouštění sektoru levných mobilů, na kterých Samsung příliš nevydělává.

Mezi pěti největšími prodejci smartphonů v Evropě za první čtvrtletí letošního roku se nachází Samsung, Apple, Huawei, Xiaomi a Nokia.

Kromě Huaweie je nově na Evropském trhu také Xiaomi, které se už nyní může pochlubit 2,4 miliony prodaných telefonů.

Čínským společnostem pomáhají i partneři z řad operátorů, kteří nemají problém s nimi uzavřít dohody – na rozdíl od USA, kde je z politických důvodů něco podobného nemyslitelné.Úvodní foto: HuaweiKomentáře