Druhý telefon s Androidem od BlackBerry: DTEK50

Smartphony |

Společnost BlackBerry ve světě telefonů dřívě něco znamenala, jenže potom se to nějak celé pokazilo. Jejich nejnovějším počinem je smartphone DTEK50 s operačním systémem Android.

Druhý telefon s Androidem od BlackBerry: DTEK50Společnost BlackBerry ve světě telefonů dřívě něco znamenala, jenže potom se to nějak celé pokazilo. Jejich nejnovějším počinem je smartphone DTEK50 s operačním systémem Android.

Jedná se o druhý telefon BlackBerry s tímto systémem. První byl model Priv. Ten se sice dočkal pozitivních recenzí za své zabezpečení, ale prodeje byly žalostné. Podle výrobce je DTEK50 nejlépe zabezpečeným smartphonem s operačním systémem Android, takže všichni víme, co to znamená (že?).

Operačním systémem je Android 6.0 Marshmallow, displej má 5,2 palce a Full HD rozlišení. Uvnitř se nachází procesor Qualcomm Snapdragon 617, 3 GB operační paměti RAM a 16 GB místa pro data. Grafický čip je od výrobce Adreno a jedná se o model Adreno 405.

Zadní fotoaparát má dva blesky a rozlišení 13 mega, přední má 8 mega a blesk pro autoportréty, kterým se dnes hanlivě říká selfie. Baterie má kapacitu 2610 mAh, telefon podporuje rychlé nabíjení, zabezpečení DTEK security, šifrování FIPS 140-2, Android for Work a Google Play for Work (wtf?). Na zbytek specifikací se podívejte ve videu.Úvodní foto: BlackBerryKomentáře