Google pracuje na modulárních smartphonech - Project Ara

Smartphony |

Určitě jste si jako malí všichni hráli s legem, ty starší možná s chevou. Pokud ano, možná vám bude sympatický Project Ara. Společnost Google nedávno zakoupila návrh na modulární telefony Phone Blocks a vypadá to, že se jí daří hnout s jejich vývojem kupředu.

Google pracuje na modulárních smartphonech - Project AraUrčitě jste si jako malí všichni hráli s legem, ty starší možná s chevou. Pokud ano, možná vám bude sympatický Project Ara. Společnost Google nedávno zakoupila návrh na modulární telefony Phone Blocks a vypadá to, že se jí daří hnout s jejich vývojem kupředu.

Jedná se o modulární smartphone s jakousi základní deskou, na který si vy sami dokoupíte potřebný hardware. Vyberete si vlastní procesor, baterii, fotoaparát, paměť atd. Pokud vám toto bude málo, můžete si smartphone vylepšit například o termální kameru nebo podobnou vymoženost. Zpočátku by měly být k mání dvě velikosti telefonů, resp. základních desek, malé a střední. Velké desky by měly být k dispozici někdy v budoucnu.

Vzhledem k tomu, že se jedná o projekt Google, bude operačním systémem samozřejmě Android a developeři se jistě zapotí při zajišťování kompatibility se všemi moduly. Uživatelé budou mít k dispozici rovněž návody a aplikae, které jím pomohou složit, rozkládat a měnit jednotlivé moduly smartphonu.

Pokud se v projektu nedojde k nějakým zásadním zádrhelům, mohli bychom se prvních modulárních telefonů dočkat někdy v první čtvrtině roku 2015. Smartphony by tak tak konečně byly chytré nejen po stránce operačních systémů a aplikací, ale také co se hardwaru týče. Jak by se vám takový smartphone zamlouval?

 Úvodní foto: GoogleKomentáře