Google zřejmě plánuje vlastní smartphony

Smartphony |

Britský deník Telegraph (nebojte se, tahle zpráva není o Brexitu) přišel se zprávou, že Google chystá vyrábět vlastní telefony. Tímto krokem by se přiblížil přístupu, který zastává například Apple.

Google zřejmě plánuje vlastní smartphonyBritský deník Telegraph (nebojte se, tahle zpráva není o Brexitu) přišel se zprávou, že Google chystá vyrábět vlastní telefony. Tímto krokem by se přiblížil přístupu, který zastává například Apple.

Doposud totiž všechny telefony a tablety Google vyráběly společnosti HTC, Samsung, Asus nebo Acer. Dokonce i u výrobků řady Nexus se střídali různí výrobci, například LG. Jako uživatelé vidíme budoucí přínos tohoto kroku v rychlejších aktualizacích a opravách bezpečnostních rizik.

Pokud by měl Google opravdu pracovat na vlastním telefonu a vlastním hardwaru, mohli bychom se prvního smartphonu Google dočkat již letos na Vánoce. Současný model mnoha výrobců a několika variant operačního systému Android má za následek větší ohrožení škodlivým softwarem. Pokud by Google přešel k výrobe vlastních telefonů (a časem snad i tabletů) tento problém by zcela nezmizel, ale spotřebitelé by měli možnost volby a větší jistotu že pokud zvolí telefon přímo od Googlu, dostanou se k nim aktualizace a opravy bezpečnostních chyb rychleji.

Zprávu o tom, že Google plánuje vyrábět vlastní hardware podporuje i nedávný výrok výkonného ředitele společnosti, Sundara Pichaie, který prohlásil, že „Google do telefonů investuje více úsilí.“Úvodní foto: LGKomentáře