Huawei Ascend Mate 3 nabídne čtečku otisků prstů i QHD displej

Smartphony |

Poslední dobou vám představujeme spíše menší tablety a smartphony, to se ale brzy změní. Huawei totiž chystá opravdu velký smartphone, resp. phablet s úhlopříčkou o velikosti 6 palců. Bude se jmenovat Huawei Ascend Mate 3.

Huawei Ascend Mate 3 nabídne čtečku otisků prstů i QHD displejPoslední dobou vám představujeme spíše menší tablety a smartphony, to se ale brzy změní. Huawei totiž chystá opravdu velký smartphone, resp. phablet s úhlopříčkou o velikosti 6 palců. Bude se jmenovat Huawei Ascend Mate 3.

Podle posledních informací bude phablet vybaven také senzorem pro čtení otisků prstů do společnosti Synaptics. Phablet, kterému se zatím přezdívá Huawei D3, bude novou vlajkovou lodí společnosti. Se šestipalcovým displejem a osmijádrovým procesorem Kirin 920 s taktem 1,8 GHz půjde o velmi zajímavé zařízení. Na trh by se mělo dostat někdy v září a to rovnou ve dvou provedeních, jedna nabídne 2K rozlišení a druhá „klasické“ Full HD. 

Levnější verze bude vybavena 2 GB operační paměti, zatímco 2K verze dostane hned 3GB. Kamery budou samozřejmě dvě, s rozlišením 5 a 13 megapixelů. Operačním systémem bude Android ve verzi 4.4.2 s uživatelským rozhraním Huawei. Je možné, že se oficiálního představení phabletu Huawei Ascend Mate 3 dočkáme na letošním veletrhu IFA.Úvodní foto: HuaweiKomentáře