Huawei představuje smartphone Ascend Y55 s LTE připojením

Smartphony |

Společnost Huawei zahájila od listopadu na českém trhu prodej nového smartphonu Huawei Ascend Y550, který přináší technologii vysokorychlostního LTE i do kategorie nižší střední třídy.

Huawei představuje smartphone Ascend Y55 s LTE připojenímSpolečnost Huawei zahájila od listopadu na českém trhu prodej nového smartphonu Huawei Ascend Y550, který přináší technologii vysokorychlostního LTE i do kategorie nižší střední třídy.

Zaoblené tělo smartphonu je vyrobené z pevných plastů s matnou úpravou zabraňující ulpívání otisků prstů na zádech přístroje. Uvnitř se nachází čtyřjádrový 64-bitový procesor Qualcomm Snapdragon 410 na frekvenci 1,2 GHz a operační systém Android 4.4.2 KitKat, který je doplněn o zavedené uživatelské rozhraní Huawei Emotion UI 2.3. Uživatelům je k dispozici 1 GB operační paměti RAM a vnitřní paměť o velikosti 4 GB, kterou je možné pomocí microSD paměťových karet rozšířit až do 32 GB. Displej smartphonu Huawei Ascend Y550 s úhlopříčkou 4,5" a rozlišením 854 x 480 pixelů je vyrobený technologií IPS.

Ascend Y550 je dále vybaven zadním fotoaparátem s rozlišením 5 megapixelů s autofocusem, LED bleskem a schopností nahrávat video v HD rozlišení a nechybí samozřejmě ani přední kamera s rozlišením 2 megapixely.

Zjednodušený mód (Simple UI) přehledného prostředí Emotion UI je ideální pro seniory nebo úplné začátečníky se smartphonem. Telefon se v tomto módu přepne do jednoduchého prostředí s velkými ikonami a velmi přehledně strukturovanou nabídkou, která preferuje základní funkce, jako je psaní SMS zpráv a telefonování, před pokročilými aplikacemi. Ty lze přesto spouštět i v jednoduchém módu a uživatel tedy není funkčně jakkoli omezen.

Huawei Ascend Y550 je na českém trhu dostupný od listopadu 2014 u všech velkých online prodejců a ve volné distribuci v černé a bílé verzi za doporučenou maloobchodní cenu 3.590,- Kč.Úvodní foto: HuaweiKomentáře