Intel a Rockchip spolu budou vyrábět procesory

Smartphony |

A máme tady novou, celkem zajímavou dohodu o spolupráci. Intel a Rockschip podepsaly partnerství. Procesory Rockchip sklízely velký úspěch hlavně u levných tabletů a společnost nedávno představila vlastní osmijádrové řešení.

Intel a Rockchip spolu budou vyrábět procesoryA máme tady novou, celkem zajímavou dohodu o spolupráci. Intel a Rockschip podepsaly partnerství. Procesory Rockchip sklízely velký úspěch hlavně u levných tabletů a společnost nedávno představila vlastní osmijádrové řešení.

Cílovou skupinou společné práce Intelu a Rockchipu mají být levné tablety s operačním systémem Android. Výsledkem bude SoC platforma pod značkou Intel. Půjde u čtyřjádrový procesor, postavený na jádrech Intel Atom s podporou 3G připojení. Čip bude součástí řady Intel SoFIA, která bude oficiálně představena v roce 2015.

CEO společnosti Rockchip, Min Li, si spolupráci s Intelem moc pochvaluje, podle něj je to skvělá šance pro rozšíření portfolia společnosti. Řada Intel SoFIA by měla obsahovat celkem tři různá řešení a to včetně dvoujádrového procesoru s 3G, čtyřjádrového procesoru s 3G připojením a dalším s podporou LTE. Spojenectví Intelu a Rockchipu asi dělá vrásky jejich největším konkurentům, společnostem MediaTek a Allwinner, které tak velké jméno v zádech nemají.Úvodní foto: pcworld.comKomentáře