iPhone SE a iPad Pro 9,7

Smartphony |

O tom, že na velikosti opravdu záleží, se mohli přesvědčit všichni účastníci Apple eventu, který se konal včera (naposledy) v Town Hall v Cupertinu.

iPhone SE a iPad Pro 9,7O tom, že na velikosti opravdu záleží, se mohli přesvědčit všichni účastníci Apple eventu, který se konal včera (naposledy) v Town Hall v Cupertinu.

Společnost zde totiž představila nový iPhone SE, který jako by z oka vypadl modelu 5S s tím rozdílem, že je vybaven „pouze“ čtyřpalcovým displejem. Po letech postupného zvětšování displeje se konečně dočkali také ti, kdo chtějí chytrý telefon (iPhone), který se opravdu vejde do kapsy a nevypadá jako pádlo. Velké telefony mají jistě svoje opodstatnění a využití, ale nic by se nemělo přehánět. Pro skutečnou práci je stále zapotřebí klasický počítač s velkým monitorem nebo notebook a pro telefonování a občasné facebookování nebo fotografování není třeba mít v ruce skoro sedmipalcový přístroj, který se jednak špatně drží a jednak hrozí, že si ho rozsednete.

Nový iPhone SE má vlastně stejný hardware jako iPhone 6S, tedy procesor A9, koprocesor M9, zadní fotoaparát s rozlišením 12 megapixelů, který umožňuje nahrávat 4K video. Verze s 16 GB paměti bude stát 399 dolarů, což by odpovídalo nějakým 10 000 Kč, verze s 32 GB paměti bude stát 499, tedy zhruba 12 500 Kč. Na tyhle ceny ovšem můžeme v ČR v klidu zapomenout. U nás se bude varianta s menší kapacitou prodávat za 13 000 a ta druhá za 16 200, což je opravdu něco. Model SE se bude prodávat ve dvou stříbrných odstínech, Apple přidal také zlatou (vypadá spíše jako broznová, ale kdo by si koupil iPhone bronze edition) a růžovou zlatou barvu (tu si mohl klidně odpustit).

Tablet iPad pro je nyní k dostání také ve velikosti 9,7 palců s rozlišením 2018 x 1536 pixelů a technologií TrueTone, která mění barvy v závislosti na okolním osvětlení. Nová je také kamera s rozlišením 12,1 megapixelů, která umí nahrávat 4K video. K tabletu bude možné přikoupit originální klávesnici Apple a spoustu dalších extra konektorů, Apple totiž i nadále razí směr čistého designu a jediného konektoru (osobně si myslím, že za tím je spíš snaha vyždímat z lidí co nejvíce peněz). Na microSD slot můžeme i nadále zapomenout. Tablet se bude prodávat za nejméně 18 800 Kč - 32 GB paměti a WiFi. Úvodní foto: AppleKomentáře