Jednoduchý smartphone pro seniory: Doro 8040

Smartphony |

Pokud máte prarodiče, kteří přímo nedrží krok s dobou a jsou již třeba v pokročilém věku, zřejmě by si nedovedli s klasickým smartphonem poradit. Všecko je moc malé, pořád někde něco vyskakuje a bzučí a desítky a stovky aplikací jsou spíše matoucí.

Jednoduchý smartphone pro seniory: Doro 8040Pokud máte prarodiče, kteří přímo nedrží krok s dobou a jsou již třeba v pokročilém věku, zřejmě by si nedovedli s klasickým smartphonem poradit. Všecko je moc malé, pořád někde něco vyskakuje a bzučí a desítky a stovky aplikací jsou spíše matoucí.

Pokud však mají chuť chytrý telefon si vyzkoušet, možná by jim to mohlo jít se smartphonem Doro 8040. U nás se dá telefon pořídit za cca 6500 Kč, a přestože stále podporuje spoustu aplikací a hodně toho umí, prezentuje je v mnohem jednodušší formě (a hlavně je všechno větší).

Novinka spolupracuje se stránkou Mydoromanager.com, který funguje na způsob vzdáleného přístupu (vlastně skrze TeamViewer). Uživatelé se na ní také mohou podívat, jak se telefon ovládá, jak se mění různá nastavení, přidávají kontakty či případně, jak se dá ztracený (rozuměj odložený mezi novinami, zavařeninami, u dřeva, v nádobí, v prádle) telefon zase najít pomocí vyzvánění.

Telefon disponuje hlasitým a jasným vyzváněním, nastavitelnou velikostí textu a ikon, velmi zjednodušeným rozhraním a nechybí ani asistenční tlačítko, kdyby šlo do tuhého.

Telefon Doro 8040 má pětipalcový displej, GPS navigaci, WiFi, zadní a přední kameru a zadní kryt, který se dobře drží, takže by telefon neměl (tolik) padat z ruky.Úvodní foto: DoroKomentáře