Koncept: Smartphone NexPhone je řešením budoucnosti

Smartphony |

Zajímavé a netradiční produkty máme rádi. Proto se nám tolik líbí napříklas Asus PadFone. Trochu přepracovaný koncept nyní nabízí v podobě crowdfundingového projektu americký designér Emre Kosmaz. A jen na vás záleží, zda se dokovatelný smarphone NexPhone stane skutečností.

Koncept: Smartphone NexPhone je řešením budoucnostiZajímavé a netradiční produkty máme rádi. Proto se nám tolik líbí napříklas Asus PadFone. Trochu přepracovaný koncept nyní nabízí v podobě crowdfundingového projektu americký designér Emre Kosmaz. A jen na vás záleží, zda se dokovatelný smarphone NexPhone stane skutečností.

Emre musel mít při práci na návrhu NexPhonu v rukou nebo minimálně na monitoru před sebou Asus PadFone. Díval se na něj a říkal si jak šel navrhnout jinak, zajímavěji či lépe. Přišel s velmi zajímavým a trochu futuristickým designem, který se nám velmi líbí.

NexPhone LaptopSmartphone NexPhone je možné speciálním konektorem připojit k tabletu, smartphone se tak stane jeho mozkem a řídící jednotnou, podobně jako je tomu u PadFonu. Řešení je ovšem jiné a místo, aby se smartphone schoval dovnitř, připevní se na zadní stranu tabletu. Navíc NexPhone je takto možné dokovat k All in one PC nebo k monitoru s klávesnicí a myší, který se tak promění v plnohodnotný počítač.

Smartphone pohání Android a o plynulost mezi propojenými zařízeními se stará software Ubuntu, speciálně navržený pro Android. Ttrochu je nám záhadou, jak vlastně smartphone po připojení k tabletu či monitoru drží, nikde nejsou vidět žádné zámky ani magnety a nechce se nám věřit, že by konektor udržel stabilně a bezpečně smartphone na svém místě i v případě, že se stabletem budete pohybovat.

NexPhone vidíme jako velmi zajímavý nápad, který má potenciál a nejlepší (možná i nejhorší) na něm je, že můžema sami ovlivnit, stane li se reálným produktem či nikoli.

Pro více informací navštivte projekt na stránkách Indiegogo.Úvodní foto: IndiegogoKomentáře