Motorola ukazuje tři nové smartphony/phablety řady Moto X

Smartphony |

Bez většího povyku představila Motorola hned tři „nové“ smartphony. Vlajkovou loď Moto X Style, střední třídu Moto X Play a dostupný telefon Moto G 3. generace. Bohužel, všechny telefony jsou podle aktuální módy vybaveny příliš velkými (rozuměj zbytečně velkými) displeji, které od koupě jistě odradí některé příznivce této značky. Pojďme se na novinky podívat.

Motorola ukazuje tři nové smartphony/phablety řady Moto XBez většího povyku představila Motorola hned tři „nové“ smartphony. Vlajkovou loď Moto X Style, střední třídu Moto X Play a dostupný telefon Moto G 3. generace. Bohužel, všechny telefony jsou podle aktuální módy vybaveny příliš velkými (rozuměj zbytečně velkými) displeji, které od koupě jistě odradí některé příznivce této značky. Pojďme se na novinky podívat.

Začneme vlajkovou lodí, tedy modelem Moto X Style. Přístroj je vybaven displejem o velikosti 5,7 palců s QHD rozlišením (2560 x 1440 pixelů), šestijádrovým procesorem Qualcomm Snapdragon 808, 3 GB operační paměti RAM, 16, 32 nebo 64 GB vnitřní paměti (rozšiřitelné pomocí microSD karty), operačním systémem Android 5.1.1, zadní kamerou s rozlišením 21 megapixelů, přední kamerou s rozlišením 5 megapixelů a baterií s kapacitou 3000 mAh (baterii nelze vyjmout).

Telefon Moto X Play má o 0,2 palce menší displej a také nižší rozlišení (1920 x 1080). Ne, že by to šlo na první pohled poznat. Procesorem je osmijádrový Qualcomm Snapdragon 615. Co se paměti týče, uživatelé mají k dispozici 2 GB paměti RAM a 16 nebo 32 vnitřní paměti na data. Jinak se specifikace shodují s modelem X Style s tím rozdílem, že X Play má baterii s kapacitou 3630 mAh.

Moto G 3. generace nabízí nejmenší displej (stále příliš velký) o velikosti 5 palců s HD rozlišením (1280 x 720 pixelů). I procesor je zde nejméně výkonný, tentokrát Qualcomm Snapdragon 410. I paměti ubylo, pro ukládání dat slouží 8 nebo 16 GB paměti, kterou je možné zvětšit pomocí microSD karty. Ovšem pozor. Kdo chce ušetřit a koupí si 8GB telefon, dostane pouze 1 GB paměti RAM, 2 GB jsou k dispozici pouze těm, kdo zakoupí 16GB verzi. Telefon s 8 GB se tak bohužel stává (podle našeho názoru) neprodejným. Jeden GB dnes začíná být dost málo. Operační systém Android 5.1.1 naštěstí nedoznal změn. Jiná je zadní kamera s rozlišením 13 megapixelů a baterie s kapacitou 2470 mAh.Úvodní foto: MotorolaKomentáře