Nespokojení uživatelé Androidu utíkají k iOS

Smartphony |

Nedávná studie společnosti CIRP ukázala, že stále více uživatelů operačního systému Android postupně přechází k iOS, a že z původních majitelů iPhonu si ten nový letos pořídilo více majitelů, než tomu bylo v loňském roce.

Nespokojení uživatelé Androidu utíkají k iOSNedávná studie společnosti CIRP ukázala, že stále více uživatelů operačního systému Android postupně přechází k iOS, a že z původních majitelů iPhonu si ten nový letos pořídilo více majitelů, než tomu bylo v loňském roce.

Minulý rok si nový iPhone pořídilo 55 % uživatelů tohoto smartphonu. V tomto roce to bylo již 65 % uživatelů. Celkem 20 % nových majítelů iPhonu přešlo z operačního systému Android. Statistiky však bohužel neříkají, který z producentů ztrácí nejvíce uživatelů. Minulá studie stejné společnosti ukázala další zajímavé výsledky. Podle ní totiž největší podíl nových majitelů iPhonu přechází od značky BlackBerry, zatímco smartphony Samsung si kupují uživatelé, kteří předtím vlastnili HTC nebo Nokii.

Výzkum probíhal na poměrně malém počtu dotazovaných, zůčastnilo se ho 400 oslovených majitelů smartphonu iPhone 5c a iPhone 5s. I tak nejsou tyto výsledky pro Android příliš lichotivé. Jste majitelem Androida nebo fandíte Apple? Jste se svým smartphonem spokojeni?Úvodní foto: Apple/IDG News ServiceKomentáře