Nokia X2 nabízí Dual SIM a operační systém Android

Smartphony |

Přesně jak bylo oznámeno, vstupuje na trh Nokia X2. Jedná se o low-end smartphone on Nokie s operačním systémem Android a vzhledem Windows Phone.

Nokia X2 nabízí Dual SIM a operační systém AndroidPřesně jak bylo oznámeno, vstupuje na trh Nokia X2. Jedná se o low-end smartphone on Nokie s operačním systémem Android a vzhledem Windows Phone.

Telefon je vybaven dvoujádrovým procesorem Qualcomm Snapdragon 200 s taktem 1,2 GHz, displejem o velikosti 4,3 palce s rozlišením 800 x 480 pixelů, podporou až dvou karet SIM, zadním fotoaparátem s rozlišením 5 megapixelů s LED bleskem a 4 GB vnitřní paměti pro aplikace a data. Paměť je možné rozšířit pomocí microSD karty.

Uživatelé navíc získají celý měsíc telefonování přes Skype zdarma a 15 GB místa v cloudové službě One Drive. Alespoň k něčemu bylo to spojení Nokie a Microsoftu dobré. Nechybí samozřejmě Wi-Fi, Bluetooth 40., GPS, aplikace Here Maps, která funguje i Online a zvládá hlasovou navigaci a další. Androidí aplikace je možné stahovat z obchodu Ovi Store a dalších internetových obchodů s aplikacemi. Zda bude přístupný také oficiální Google Play není jisté, ale je to nepravděpodobné.

 Úvodní foto: NokiaKomentáře