Nové telefony: Sony Xperia X Compact a vlajková loď Xperia XZ

Smartphony |

Společnost Sony představila na veletrhu IFA 2016 dva nové telefony. Patří k nim dostupnější telefon Xperia X Compact, ale také vlajková loď, model XZ.

Nové telefony: Sony Xperia X Compact a vlajková loď Xperia XZSpolečnost Sony představila na veletrhu IFA 2016 dva nové telefony. Patří k nim dostupnější telefon Xperia X Compact, ale také vlajková loď, model XZ.

Model X Compact má displej o velikosti 4,6 palce a rozlišení 720p, procesor Qualcomm Snapdragon 650, 3 GB operační paměti RAM a 32 GB místa pro data. Telefon bude dostupný v modré, černé a bílé barvě, jeho zadní fotoaparát má rozlišení 23 megapixelů a prediktivní autofocus Sony s laserovým zaměřováním a RGBC-IR senzorem pro zachycování infračerveného světla. K dispozici bude i USB C pro nabíjení a v určitých zemích také čtečka otisků prstů.

Vlajková loď společnosti Sony, model Xperia XZ, má také 3 GB RAM, ale navíc procesor Snapdragon 820 a kovové tělo. Displej má úhlopříčku 5,2 palce a Full hD rozlišení. Zadní fotoaparát je stejný, větší je baterie s kapacitou 2900 mAh. K dispozici je úložiště s kapacitou 32 GB a microSD slot pro paměťové karty. Ani zde nechybí USB C, přední kamera má dokonce 13 megapixelů.

Ceny zatím nebyly oznámeny, ale premiéra modelu XZ je naplánovaná na říjen, menší telefon bude dostupný již nyní v září.Úvodní foto: SonyKomentáře