Nový iPhone 5SE: Dobré i nedobré zprávy

Smartphony |

Server 9to5Mac hovoří o chystaném iPhonu 5SE, o kterém se objevily první zprávy před dvěma měsíci. Hovořilo se o tom, že nový iPhone bude mít čtyřpalcový displej, ale vypadá to, že bude o palec větší.

Nový iPhone 5SE: Dobré i nedobré zprávyServer 9to5Mac hovoří o chystaném iPhonu 5SE, o kterém se objevily první zprávy před dvěma měsíci. Hovořilo se o tom, že nový iPhone bude mít čtyřpalcový displej, ale vypadá to, že bude o palec větší.

Vypadá to, že chystaná (zatím nepotvrzená) novinka se bude hardwarově podobat modelu 6, ale vše bude ukryto v těle modelu iPhone 5. Rohy by měly být zakulacené, aby se novinka vzhledově přiblížila aktuální řadě. Nové zprávy hovoří o procesorech A9 a M9 (nebo jejich variantách) a to z toho důvodu, že iPhone 7 bude vybaven ještě novějšími procesory a společnost nebude chtít, aby „menší“ iPhone zaostával příliš daleko vzadu.

To je všecko moc hezké, ale co se nám až tak moc nelíbí, jsou zprávy o paměti, kterou by telefon měl dostat. Základní verze bude mít údajně jen 16 GB vnitřní paměti, lepší varianty nabídnou 32 až 64 GB paměti. Vzhledem k tomu, že Apple tradičně odmítá nabízet microSD slot, bude třeba dobře zvážit, která varianta je ta pravá. Smartphone iPhone 5SE se své premiéry možná dočká spolu s druhou generací chytrých hodinek Apple Watch a snad i tabletu iPad Air 3 již v březnu.Úvodní foto: (c) Robert Kneschke - FotoliaKomentáře