Oficiální premiéra LG G3

Smartphony |

Tak a je to tady, společnost LG dnes oficálně představila svou novou vlajkovou loď, smartphone LG G3. Nějaké informace unikly na internet již týden před premiérou, smutné je, že podstatné informace pocházely přímo z LG.

Oficiální premiéra LG G3Tak a je to tady, společnost LG dnes oficálně představila svou novou vlajkovou loď, smartphone LG G3. Nějaké informace unikly na internet již týden před premiérou, smutné je, že podstatné informace pocházely přímo z LG.

Specifikace smartphonu zahrnují: Operační systém Android 4.4.2 KitKat, čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 801 s taktem 2,5 Ghz, 2 GB operační paměti, displej o velikosti 5,5 palce s Quad HD rozlišením (2560 x 1440 pixelů), vnitřní paměť 16 GB a microSD pro dalších až 128 GB paměti. Zadní kamera je vybavena senzorem s rozlišením 13 megapixelů s optickou stabilizací a laserovým autofokusem. LG G3 umí 4G sítě, podporuje Bluetooth 4.0, Wi-Fi, USB 2.0, HDMI a USB OTG skrze Slim Port. Z dalších chytrých funkcí nechybí DLNA, Wi-Fi Direct, Miracast, FM rádio a NFC pro přenos dat.

Jedním z největších taháků je rozhodně 2K displej, LG G3 je prvním významným smartphonem s takto dokonalým displejem. Plusem je rozhodně vyjímatelná baterie a microSD slot s podporou tak velkých microSD karet. Hrozně rádi bychom si vyzkoušeli také fotoaparát, který by měl díky laserovému zaměřování zaostřovat velmi svižně. Škoda, že se LG nerozhodlo pro ještě výkonnější procesor a nebo pro verzi s 32 GB paměti, na druhou stranu je možné, že si tyto možnost stále ještě šetří pro něco jiného. Vyměnili byste svůj iPhone nebo jiný high-end smartphone za LG G3 s 2K displejem?Úvodní foto: LGKomentáře