Ohebný phablet s grafenovým displejem má rok do sériové výroby

Smartphony |

Na poli zařízení s flexibilními displeji vývoj nepokračuje zdaleka tak rychle, jak bychom si přáli. Od vydání telefonu LG Flex již uběhl nějaký ten čas a nic nového nebo zásadního zatím představeno nebylo.

Ohebný phablet s grafenovým displejem má rok do sériové výrobyNa poli zařízení s flexibilními displeji vývoj nepokračuje zdaleka tak rychle, jak bychom si přáli. Od vydání telefonu LG Flex již uběhl nějaký ten čas a nic nového nebo zásadního zatím představeno nebylo.

Prototyp ohebného phabletu, který je možné obtočit kolem ruky využívá displeje na bázi grafenu. Představen byl na veletrhu ve městě Čchung-čching v Číně. Toto zařízení s displejem o velikosti 5,2 palce váží 200 gramů, takže se dá v pohodě nosit na ruce (i když ne delší dobu?).

Grafen je uhlíková struktura s velmi speciálními vlastnostmi. Má tloušťku jednoho atomu a díky propustnosti se dá využívat při výrobě displejů a jeho polovodivost nevylučuje budoucí použití v tranzistorech s propustností až 1THz.

Ohebný displej se nachází uprostřed zařízení, komponenty, který jsou neohebné (baterie, procesor, paměť) jsou na jeho okrajích. Prototyp běží na operačním systému Android, lze z něj telefonovat a surfovat na internetu. První komeční modely se na trh dostanou v roce 2018.

Zdroj: Padnews.cnÚvodní foto: cnsKomentáře