Oppo R1: Zatím bohužel jen v Číně

Smartphony |

Čínská pobočka společnosti Oppo nedávno představila svůj nový smartphone s označením R1. Jedná se o telefon s Androidem a čtyřjádrovým procesorem MediaTek.

Oppo R1: Zatím bohužel jen v ČíněČínská pobočka společnosti Oppo nedávno představila svůj nový smartphone s označením R1. Jedná se o telefon s Androidem a čtyřjádrovým procesorem MediaTek.

Sice se nejedná o high-end telefon, ale i tak má R1 co nabídnout i náročnějším uživatelům. Jeho zadní kamera je vybavena osmimegapixelovým snímačem s clonou f/2.0. Android, který telefon využívá, je ve skutečnosti Color OS, systém na Androidu postavený. Displej telefonu má úhlopříčku 5 palců a rozlišení 1280 x 720 pixelů. Přední kamera je lepší, než u většiny cenově dražších telefonů, nabízí až pět megapixelů.

Uvnitř tepe čtyřjádrový procesor MediaTek MT6582 s taktem 1,3 GHz. Dále jsou přítomny hned 2 GB operační paměti RAM a 16 GB místa pro data, aplikace a fotografie. Bohužel chybí tolik oblíbený micro SD slot pro paměťové karty. Integrovaná baterie má kapacitu 2410 mAh a R1 měří jen 7,1 mm.Úvodní foto: OppoKomentáře