Phablet Xiaomi Redmi Note 3 je velký, solidně vybavený a dostupný

Smartphony |

Čínská společnost Xiaomi představila phablet Redmi Note 3. Jedná se o telefon s displejem o velikosti 5,5 palce, který kombinuje ucházející hardware s přijatelnou cenou.

Phablet Xiaomi Redmi Note 3 je velký, solidně vybavený a dostupnýČínská společnost Xiaomi představila phablet Redmi Note 3. Jedná se o telefon s displejem o velikosti 5,5 palce, který kombinuje ucházející hardware s přijatelnou cenou.

Jedná se i již třetí telefon s označením „Redmi“. Novinka je vybavena čtečkou otisků prstů, kovové tělo a baterii s kapacitou 4000 mAh. Uvnitř se nachází procesor MediaTek Helio s osmi jádry, postavený na 64bitové architektuře Cortex A53. Uživatelé budou moci zakoupit variantu se 2 nebo 3 GB operační paměti RAM a 16 nebo 32 GB místa pro ukládání dat.

Zadní kamera disponuje rozlišením 13 megapixelů a dvojitým LED bleskem. Přední kamera má 5 megapixelů. Displej s úhlopříčkou 5,5 palců je vybaven rozlišením 1920 x 1080 pixelů – to co patřilo ještě nedávno ke špičce je dnes, díky 4K a 2K displejům, dostupné pro zařízení nižší střední třídy. Operačním systémem je Android 5.1 Lollipop. Základní verze se 16 GB paměti by v Číně měla stát asi 3000 Kč, což není vůbec zlé.Úvodní foto: XiaomiKomentáře