První dostupný smartphone se safírovým sklem je od Kyocery

Smartphony |

Kyocera je vůbec první společností, která nabízí normální chytrý telefon se safírovým sklem. Slovo normální je zde záměrně, jelikož na trhu je v současné době již několik modelů se stejným sklem, jen jejich cena se pohybuje v tisícovkách dolarů. Patří mezi ně například Vertu nebo Gresso.

První dostupný smartphone se safírovým sklem je od KyoceryKyocera je vůbec první společností, která nabízí normální chytrý telefon se safírovým sklem. Slovo normální je zde záměrně, jelikož na trhu je v současné době již několik modelů se stejným sklem, jen jejich cena se pohybuje v tisícovkách dolarů. Patří mezi ně například Vertu nebo Gresso.

Japonská společnost Kyocera vyvinula vlastní technologii, takže existuje docela slušná šance, že svůj patent bude prodávat také dalším společnostem. Zájemci by určitě byli. Jejich sklo se jmenuje Saphire Shield a kryje telefon s názvem Kyocera Brigadier, který je již v současné době v nabídce operátora Verizon Wireless.

Brigadier bychom mohli zařadit někam mezi střední třídu mezi chytrými telefony. Je vybaven displem o velikosti 4,5 palce s rozlišením 720p, čtyřjádrovým procesorem Qualcomm Snapdragon 400 o taktu 1,4 GHz, 2 GB operační paměti RAM a 16 GB místa na úložišti. Kamery jsou zde dvě, přední s rozlišením 2 megapixely a zadní s osmi.

Telefon splňuje certifikaci IP68 a vojenské standardy 810G, takže odolává prachu, vodě, otřesům i vibracím, slunečnímu záření atd. Pokud vás zaujal, budete se muset obrátit na Verizon, u nás totiž v nabídce není.Úvodní foto: KyoceraKomentáře