První globální 5G turnaj v mobilních hrách

Smartphony |

Vodafone se stane první technologickou firmou, která umožní hráčům mobilních her ze 17 zemí, včetně České republiky, porovnat své síly na 5G síti. Kvalifikační kola turnaje Vodafone 5G ESL Mobile Open startují od června. Velké finále proběhne na Týdnu her v Miláně 28. – 29. září a výherci si rozdělí výhru 165 000 euro, 5G smartphony a další ceny.

První globální 5G turnaj v mobilních hráchVyužití 5G technologie v stále rostoucím odvětví e-sportu přináší hlavní výhodu například v ještě rychlejší odezvě při hraní. To potvrzuje také obchodní ředitel společnosti Vodafone Group Ahmed Essam: „Vodafone 5G ESL Mobile Open je ideální příležitostí, jak ukázat milionům herních fanoušků možnosti sítě 5G v reálném čase s nízkou latencí a extrémně vysokými rychlostmi.

Vodafone tak ve spolupráci s ESL, největší světovou e-sportovou společností, nabídne hráčům možnost utkat se ve dvou populárních mobilních hrách: arkádové závodní hře Asphalt 9: Legends a Pubg Mobile, která reprezentuje populární herní styl battle royale.

Bojovat o titul v Asphalt 9: Legends je možné rovnou po otevření samotné hry. V případě Pubg Mobile se tým registruje, kde jsou k dispozici také rozpisy jednotlivých částí kvalifikace až do Grand finále v italském Miláně, které se ve dnech 28. až 29. září promění na 5G hlavní město Evropy.Úvodní foto: © Aaron Amat - Fotolia.comKomentáře