Samsung: Do tří let uvedeme produkty s ohýbatelnými displeji

Smartphony |

Společnosti Samsung a LG nám již představily první telefony s prohnutými displeji, je ovšem jasné, že zde se vývoj ohebných displejů nezastaví. CEO společnosti Samsung, Kwin Oh Hyun, totiž tvrdí, že je stále co zlepšovat, a že například řada Samsung Galaxy a příslušenství Galaxy Gear se bude postupně rozrůstat a také ohýbat.

Samsung: Do tří let uvedeme produkty s ohýbatelnými displejiSpolečnosti Samsung a LG nám již představily první telefony s prohnutými displeji, je ovšem jasné, že zde se vývoj ohebných displejů nezastaví. CEO společnosti Samsung, Kwin Oh Hyun, totiž tvrdí, že je stále co zlepšovat, a že například řada Samsung Galaxy a příslušenství Galaxy Gear se bude postupně rozrůstat a také ohýbat.

Na veletrzích CES a MWC jsme měli možnost vidět různé prototypy ohebných displejů všech velikostí a tvarů. Bohužel jedinými zástupci komerčně vyráběných produktů jsou stále smartphony Samsung Galaxy Round a LG G Flex.

Do tří let, tedy do roku 2015 bychom se měli dočkat sériově vyráběných produktů s displeji, které nebudou jen prohnuté, ale plně ohýbatelné. Druhým cílem je výroba ohýbatelných baterií, které by bylo možné využít pro nová zařízení, včetně například inteligentního oblečení. Na to, co je nového a jaký dělá Samsung (a další společnosti) pokrok, si budeme muset počkat na příští CES, tentokrát 2014.Úvodní foto: SamsungKomentáře