Samsung si věří. Letos chce prodat 200 milionů smartphonů

Smartphony |

Je to teprve několik dnů co Samsung představil svou novou vlajkovou loď a nejvyšší model řady Galaxy, Samsung Galaxy S III. Tajemství jsou prozrazena, drbům a dohadům bylo učiněno za dost.

Samsung si věří. Letos chce prodat 200 milionů smartphonůJe to teprve několik dnů co Samsung představil svou novou vlajkovou loď a nejvyšší model řady Galaxy, Samsung Galaxy S III. Tajemství jsou prozrazena, drbům a dohadům bylo učiněno za dost.

Samsung je na dobré vlně a očividně si věří. Spolu s Apple okupují 99% podíl na trhu smartphonů. Samsung překonala finskou Nokii a vyrábí více telefonů, než dosavadní jednička z Evropy. Spolu produkují dokonce více smartphonů než Apple. Minulý týden se J.K. Shin, prezident Samsung Mobile Division, nechal slyšet, že společnost Samsung se domnívá že bude schopna prodat v roce 2012 více než 200 milionů smartphonů.

Toto na první pohled velké číslo je také dost velké ve skutečnosti Jen v loňském roce bylo totiž podle IDC prodáno celkem 491 milionů smartphonů. Je zcela bez pochyb, že toto číslo letos ještě naroste, přesto je to od korejského výrobce velmi odvážné  tvrzení. Mezi roky 2010 a 2011 narostl prodej smartphonů o 60 %. Pokud bychom přibližně stejný nárůst předpokládali také pro tento rok, znamenalo by to, že Samsung plánuje vyrobit a prodat každý čtvrtý chytrý telefon na trhu.

Poptávka po této značce sice narůstá, otázkou však je, jak si Samsung povede po stránce softwaru a služeb. Předchozí operační systém Bada je, podle všeho mrtvý, a stejně tak Tizen, na kterém pracovala Nokia spolu s Intelem a který chtěl poté podpořit také Samsung.

Pravdou je, že Samsung vděčí za svůj úspěch také Googlu a Androidu. Bez zeleného androida by se Samsung nikdy nedostal tam, kde je dnes a pokud ano, trvalo by mu to mnohem déle.Úvodní foto: © Samsung ElectronicsKomentáře