Samsung ukázal patent vysouvacího telefonu se dvěma displeji

Smartphony |

Není to zase tak dávno, co jsme psali o prototypu skládacího telefonu Microsoftu. Dnes se zpráva o skládacím telefonu týká společnosti Samsung. Společnost údajně pracuje na telefonu s vysouvacím displejem.

Samsung ukázal patent vysouvacího telefonu se dvěma displejiNení to zase tak dávno, co jsme psali o prototypu skládacího telefonu Microsoftu. Dnes se zpráva o skládacím telefonu týká společnosti Samsung. Společnost údajně pracuje na telefonu s vysouvacím displejem.

Z patentu a přiložené dokumentace vyplývá, že se jedná o telefon s vysouvacím displejem, resp. dvěma displeji, jedním hlavním a druhým vysouvacím. Oba mají stejnou velikost, takže po vysunutí je z telefonu rázem malý tablet. Na přední straně se nenachází žádné fyzické tlačítko, dokonce ani kamera. Jedna se nachází pouze na zadní straně přístroje.

Nikde není vidět ani čtečka otisků prstů, čtečka sítnice nebo biometrická čtečka. Patent ještě neznamená, že se dočkáme skutečného telefonu, ale alespoň nám to ukazuje různé směry a uličky, kterými se společnost Samsung vydává. Zřejmě není náhodou, že koncept svým vzhledem připomíná jiný koncept společnosti LG. Vysouvací displej působí trochu jako pohled do budoucnosti z roku 2005. Samsung bude muset myslet na dostatečně pevné tělo telefonu a kvalitní ohebný OLED displej. Jedině, že by telefon byl vybaven dvěma samostatnými displeji.Úvodní foto: SamsungKomentáře