Skládací smartphone ZTE Axon M má namířeno do USA

Smartphony |

První skládací telefon s dvojicí displejů je tu. ZTE představilo Axon M, smartphone se dvěma displeji a pantem. Telefon připomíná herní konzoli Nintendo DS a je s podivem, že toto řešení nikoho nenapadlo dříve.

Skládací smartphone ZTE Axon M má namířeno do USAPrvní skládací telefon s dvojicí displejů je tu. ZTE představilo Axon M, smartphone se dvěma displeji a pantem. Telefon připomíná herní konzoli Nintendo DS a je s podivem, že toto řešení nikoho nenapadlo dříve.

Telefon je vybaven dvěma displeji s úhlopříčkou 5,2 palců s Full HD rozlišením. V rozloženém stavu má uživatel k dispozici displej o velikosti 6,75 palců. K dispozici jsou různé módy jako mirror, duplicate či tradiční mód, při kterém funguje jen jeden displej. Zajímavý je dual mode, který umožňuje spuštění dvou různých aplikací, každou na samostatné obrazovce. Extended mode rozšíří pracovní plochu přes oba displeje.

Telefon je vybaven procesorem Qualcomm Snapdragon 821, 4 GB operační paměti RAM a 64 GB místa pro data, nechybí ani microSD slot. Na zadní straně je fotoaparát s rozlišením 20 megapixelů, který se dá vlastně použít i jako přední kamera. Integrovaná baterie má kapacitu 3180 mAh. Konektorem je USB C, operačním systémem Android 7.1.2. V USA bude telefon stát 725 dolarů, jinde se zatím jeho prodej ani neplánuje. Více informací zde.

Hybridní smartphony jsou dobrý nápad, ale pokud nejsou displeje Axonu M kryté opravdu dobrým sklem, nebudou mít majitelé o starosti se škrábanci nouzi. Nevěříte? Podívejte se a zadní stranu vlastního smartphonu.Úvodní foto: ZTEKomentáře