Smartphone Jolla s operačním systémem Sailfish OS je dostupný v Evropě

Smartphony |

Včera oznámila finská společnost Jolla, že jejich první smartphone s operačním systémem Sailfish OS, je nyní dostupný a v prodeji. Podívejme se spolu na některé jeho vlastnosti a specifikace.

Smartphone Jolla s operačním systémem Sailfish OS je dostupný v EvropěVčera oznámila finská společnost Jolla, že jejich první smartphone s operačním systémem Sailfish OS, je nyní dostupný a v prodeji. Podívejme se spolu na některé jeho vlastnosti a specifikace.

Telefon bylo původně možné si předobjednat někdy v červenci a poté také v listopadu, ovšem nabídka platila pouze pro Finsko. Dle posledních zpráv si telefon nyní může zakoupit kdokoli z EU, Švýcarska či Norska. Na eshopu je v nabídce v bílém provedení (barevné kryty budou k mání později) za 399€.

Jollu tvoří původní zaměstnanci Nokie, která je známá svými inovacemi, takže je jasné, že novinka má také co nabídnout. 

  • Sailfish OS je operační systém postavený na Linuxu, podporuje HTML 5 a také aplikace určené pro Android. 
  • Jolla nazývá svůj smartphone „The Other Half“, „druhá polovička“, protože nabídne vyměnitelné zadní kryty s integrovanou technologií NFC, která rozpozná jiný kryt a upraví vzhled systému Sailfish OS. 
  • Funkce „swipe“ pro ovládání aplikací a hovorů.

Smartphone Jolla je vybaven dvoujádrovým procesorem Qualcomm s taktem 1,4 GHz, 1 GB operační paměti RAM a 16 GB místa pro aplikace a data. Paměť je možné rozšířit pomocí microSD slotu. Displej nabídne rozlišení 960 x 540 pixelů na úhlopříčce 4,5 palce. Podporuje pětidotykové ovládání a je kryt ochranným sklem Gorilla Glass 2.

 Úvodní foto: jollaKomentáře