Sony představuje na veletrhu CES tři nové telefony

Smartphony |

V minulých letech se na veletrhu CES smartphony příliš neukazovaly, ale Sony je to jedno. Místo, aby svou novinku společnost představila na veletrhu Mobile World Congress v Barceloně, představil výrobce trojici nových telefonů již nyní.

Sony představuje na veletrhu CES tři nové telefonyV minulých letech se na veletrhu CES smartphony příliš neukazovaly, ale Sony je to jedno. Místo, aby svou novinku společnost představila na veletrhu Mobile World Congress v Barceloně, představil výrobce trojici nových telefonů již nyní.

První z trojice je model Xperia XA2, která v sobě nese prvky řady Xperia, procesor Qualcomm Snapdragon 630 a 3 GB operační paměti RAM. Novinka má displej o velikosti 5,2 palců s rozlišením 1080p a operačním systémem Android 8.0.

Kamery byly vždycky silnou stránkou společnosti Sony a není tomu jinak ani v tomto případě. Telefon je vybaven senzorem s rozlišením 23 megapixelů, hybridním autofocusem, podporou 4K nahrávání a 120 fps slow motion videa. Maximální ISO má hodnotu 12 800. Na přední straně se nachází fotoaparát s rozlišením 8 megapixelů a širokoúhlý objektiv.

Sony Xperia XA2Zajímavé je, že model XA2 má čtečku otisků prstů na zadní straně, přitom je trendem přesouvat je dopředu do tlačítka pod displejem.

Model XA2 Ultra je vybaven procesorem Snapdragon 630, 3 GB paměti RAM a 32 nebo 64 GB místa pro data. Displej je větší, šestipalcový s Full HD rozlišením. Na přední straně se nachází dvojice kamer s rozlišením 8 a 16 megapixelů s optickou stabilizací pro dokonalé autoportréty (pro mladší ročníky, myslíme tím selfie). Jinak je telefon skoro stejný, jen baterie je větší a má kapacitu 3580 mAh.

Poslední novinkou je model Xperia L2, která běží na procesoru se čtyřmi jádry s taktem 1,5 GHz. Výrobce procesoru zatím nebyl oznámen. Telefon má 3 GB operační paměti a 32 GB místa. Displej je sice větší než u modelu XA2, má 5,5 palce, ale rozlišení je o něco nižší, jen 720p. Operačním systémem je Android 7.1 Nougat, zadní kamera má rozlišení 13 megapixelů. Ceny telefonů zatím nebyly oznámeny.

Rounding out the lineup is the more modest Xperia L2, which runs with a (currently unspecified) quad-core chipset clocked at 1.5GHz, along with 3GB of RAM and up to 32GB of storage. Beyond that, the trade-offs really become apparent: the L2's 5.5-inch screen might be bigger than the XA2's, but it only runs at 720p. It's also going to ship with Android 7.1.1 Nougat onboard, not to mention a considerably less impressive 13-megapixel main camera.Úvodní foto: SonyKomentáře