Studie: Útrata za mobilní hry se do roku 2016 zdesetinásobí

Smartphony |

Pokud máte pocit, že jste zaspali příchod PlayStaytion 4 nebo, že se o něm vlastně nikde moc nemluvilo, pak máte vlastně pravdu. Tabletům a hrám pro ně se daří tolik a jsou tak populární, že byl konzolový král sesazen z trůnu. Lidé jsou za hry pro tablety dokonce utratit více peněz, než na hry pro PlayStation.

Studie: Útrata za mobilní hry se do roku 2016 zdesetinásobíPokud máte pocit, že jste zaspali příchod PlayStaytion 4 nebo, že se o něm vlastně nikde moc nemluvilo, pak máte vlastně pravdu. Tabletům a hrám pro ně se daří tolik a jsou tak populární, že byl konzolový král sesazen z trůnu. Lidé jsou za hry pro tablety dokonce utratit více peněz, než na hry pro PlayStation.

Studie, kterou zpracovala agentura Juniper Research, předpovídá, že v roce 2016 zaplatí lidé hrající hry na tabletech za hry až 3 miliardy dolarů. Jen pro představu, za loňský rok hráči utratili asi desetkrát méně, tedy 301 milionů dolarů. Vypadá to, že hráči se postupně stahují z PC a konzolí a přesedlávají na tablety a smartphony.

Vývojáři rovněž začínají stále více spoléhat na virtuální měny a možnosti, jak zpeněžit obsah pro smartphony a tablety, místo aby nabízeli placené předměty ve hrách nebo systém plateb za stažení her. Využívají toho, že jakmile nakoupíte virtuální měnu, máte možnost ji utratit za co chcete. Na podobném principu fungují například různé Casino hry, které jsou sice zdarma, ale žetony si musíte nějakým způsobem koupit. Aplikace podobného ražení se na útratách za hry pro mobilní zařízení - tablety a smartphony - podílejí velkou měrou. 

 Úvodní foto: © kotoyamagami - Fotolia.comKomentáře