Vlajková loď LG V30 je nabitá funkcemi a hardwarem

Smartphony |

Společnost LG představila svou vlajkovou loď v kategorii chytrých telefonů. Novinka se jmenuje V30 a kromě výkonného hardwaru nabízí také funkce, které zatím ostatní výrobci nepodporují.

Vlajková loď LG V30 je nabitá funkcemi a hardwaremSpolečnost LG představila svou vlajkovou loď v kategorii chytrých telefonů. Novinka se jmenuje V30 a kromě výkonného hardwaru nabízí také funkce, které zatím ostatní výrobci nepodporují.

Telefon pohání procesor Qualcomm Snapdragon 835. OLED Full Vision displej s poměrem stran 18:9 má velikost 6 palců a rozlišení QuadHD+ s hustotou 538 pixelů na palec. Prodávat se budou dvě verze: V30 a V30+, liší se velikostí úložiště (64 GB vs 128 GB), obě verze jsou vybaveny 4 GB operační paměti RAM a podporou microSD karet s maximální kapacitou 2 TB. Na zadní straně se nachází duální fotoaparát s rozlišením 16 megapixelů a clonou F/1.6 a 13 megapixelů s clonou F/1.9.

Přední fotoaparát nabízí rozlišení 5 megapixelů a clonu F/2.2. Operačním systémem telefonu je Android 7.1.2 Nougat. LG V30 podporuje 4G+ sítě, nabízí WiFi, Bluetooth 5.0, NFC či USB C 2.0, které je kompatibilní s USB 3.1. Smartphone splňuje odolnost dle IP68, hlavní zadní fotoaparát má skleněnou čočku Crystal Clear Lens a služba Google Assistand umožňuje ovládat další domácí spotřebiče LG pomocí hlasu a příkazu OK Google. Česky asistent zatím bohužel neumí. Nechybí čtečka otisků prstů, hlasu a obličeje. Cena zatím nebyla oznámena.Úvodní foto: LGKomentáře