Výzkum: Smartphone Samsung jako volba čísla jedna

Smartphony |

Nový výzkum společnosti Credit Suisse Research ukázal, že Samsung se stal dokonce nejpopulárnějším producentem chytrých telefonů v rozvíjejících se zemích po celém světě. Až za ním jsou firmy jako LG či velikáni jako Apple.

Výzkum: Smartphone Samsung jako volba čísla jedna



Nový výzkum společnosti Credit Suisse Research ukázal, že Samsung se stal dokonce nejpopulárnějším producentem chytrých telefonů v rozvíjejících se zemích po celém světě. Až za ním jsou firmy jako LG či velikáni jako Apple.

Výzkum byl prováděn na necelých šestnácti tisících respondentech z devítí zemí – Brazílie, Číny, Indie, Indonésie, Mexika, Ruska, Saudské Arábie, Jižní Afriky a Turecka. Téměř 30 % dotázaných odpovědělo, že právě Samsung bude jejich prvních volbou co se nákupu nového chytrého telefonu týče.

Samsung se drží na špici nejpreferovanějších smartphonů zejména v Saudské Arábii s podílem 57 %, hned potom je Turecko se 46% podílem a Brazílie, kde po chytrém telefonu této značky touží 42 % dotazovaných. Až potom je Čína, kde by nový Samsung chtělo 38 % respondentů. Na posledních třech pozicích v zájmu o nový Samsung je Indie, Rusko a Mexiko.



Úvodní foto: © kotoyamagami - Fotolia.com











Komentáře