Windows 10 pro mobily ještě teď v lednu

Smartphony |

Desktopoví uživatelé mají přístup k preview verzi Windows 10 již několik měsíců. Majitelé zařízení s Windows Phone však dosud museli trpělivě čekat. To se však má změnit.

Windows 10 pro mobily ještě teď v lednuAlespoň podle nejnovějších informací portálu The Verge má totiž Microsoft uvolnit preview verzi svého nového operačního systému pro mobilní zařízení.

Do konce ledna tak má gigant z Redmondu údajně představit program preview verze Windows 10 pro uživatele Windows Phone skrze aplikaci zvanou Phone Insider. Podobně jako členové insider programu Windows 10 budou mít i zájemci o Phone Insider k dispozici první buildy Windows 10 pro smartphony s omezenými funkcemi, které si budou moci nainstalovat na své současné telefony s platformou Windows Phone.

Aplikace Phone Insider v současnosti funguje zaměstnancům Microsoftu, a společnost ji prý plánuje zpřístupnit i nadšencům a fanouškům, a to po tiskové konferenci naplánované na 21. ledna. Na ní Microsoft poskytne veřejnosti bližší detaily svých plánů s Windows 10 na smartphonech a tabletech.

V současné fázi je telefonní varianta Windows 10 interně nazvána „Windows Mobile“ či „Windows 10 Mobile“. Je možné, že společnost oficiálně uveřejní jméno platformy – která kombinuje Windows RT a Windows Phone – přímo na výše zmíněné akci. Nicméně systém bude blíže než doposud provázán s desktopovou verzí Windows, takže se prostě může jmenovat jen „Windows 10“.

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: Techspot.comKomentáře