Xiaomi Mi 9T s výsuvným fotoaparátem a výkonem pro hry

Smartphony |

Xiaomi v České republice uvádí svůj nejnovější smartphone v podobě modelu Mi 9T. Přináší revoluční řešení v podobě výsuvného předního fotoaparátu na selfie, který se ukáže vždy jen tehdy, když ho potřebujete. Jinak je diskrétně skrytý a designérům tak umožnil využít tzv. full-screen displej, jemuž zcela chybí jakýkoliv výřez nebo „průstřel“. Novinku v České republice zakoupíte za doporučenou cenu začínající pod hranicí 10 000 Kč včetně DPH.

Xiaomi Mi 9T s výsuvným fotoaparátem a výkonem pro hry
Displej zabírá 91,9 % přední plochy. Panel o velikosti 6,39 palců má poměr stran 19,5:9 a rozlišení Full HD+ (2 340 x 1 080 pixelů). Obě strany jsou kryté ochranným sklem Corning Gorilla® Glass 5 a na zadní straně vyniká efekt přechodových barev. K dispozici jsou celkem tři barevná provedení: černá Carbon Black, červená Flame Red a modrá Glacier Blue.

Na zadním panelu se nachází trojice snímačů fotoaparátu ve dvou samostatných vycentrovaných modulech, pod nimiž je umístěn ještě LED blesk. Svůj vlastní výřez dostal hlavní, 48megapixelový snímač. Pod ním pak nalezneme ještě 8megapixelový teleobjektiv a 13megapixelový širokoúhlý senzor.

Přední kamera pro sefie není umístěna tradičně na displeji, ale využívá inovativní vysouvací mechanismus. Její rozlišení je 20 Mpix a má i panoramatickou funkci, takže s ní lze vyfotit celou partu bez nutnosti selfie tyče. 

Navíc Xiaomi propojuje kamery Xiaomi Mi 9T s nejnovějšími funkcemi umělé inteligence (AI), včetně funkce nočního režimu, která byla představena spolu s vlajkovou lodí Xiaomi MIX 3. Funkce zahrnují také AI detekci scén, AI zkrášlení a AI portréty.

Model Xiaomi Mi 9T je poháněn čipsetem Qualcomm Snapdragon 730. Xiaomi Mi 9T baterie dosahuje kapacity 4 000 mAh, výrobce trvdí, že to postačí na celý den až dva. Nabíjení probíhá přes USB typu C a výhodou je podpora 18W rychlonabíjení pro bryskní dobití i v časové tísni.

Xiaomi Mi 9T přichází v barevných provedeních Carbon Black (černá), Glacier Blue (modrá) a Flame Red (červená). Prodává se v cenách vč. DPH od 9 490 Kč za verzi 6GB+64GB a do 10 490 Kč za kombinaci 6 GB+128 GB.Úvodní foto: Xiaomi

Galerie

Komentáře