Adobe přináší editační program Lightroom na iPady

Tablety |

Zajímavé programy pro tablety iPad přibývají skoro jako ty pověstné houby po dešti. Po balíku Office je tu nyní také specialita pro fotografy, program pro úpravu fotek Ligtroom Mobile od Adobe.

Adobe přináší editační program Lightroom na iPadyZajímavé programy pro tablety iPad přibývají skoro jako ty pověstné houby po dešti. Po balíku Office je tu nyní také specialita pro fotografy, program pro úpravu fotek Ligtroom Mobile od Adobe.

Oproti standardní PC verzi programu Lightroom 5, vyžaduje Lightroom Mobile registraci do Adobe Creative Cloud a pravidelné měsíční poplatky. Je trochu zvláštní, že klasický program je stále možné zakoupit (za 149 dolarů) a k mobilní verzi je třeba mít kritizovaný i chválený účet na Creative Cloud.

Nejlevnější varianta stojí deset dolarů měsíčně a jmenuje se Photoshop Photography Program. Obsahuje Photoshop CC, osobní stránku na Behance a zdarma tedy i mobilní Lightroom. Mobilní verze nebude asi nikdy tak precizní jako ta klasická, ale ani tady nechybí možnosti úprav, oříznutí a sdílení. Aplikace funguje na iPadech 2 a lepších, ale vyžaduje iOS 7 či vyšší verzi. Dostupná je na stránkách Adobe.Úvodní foto: AdobeKomentáře