Amazon Kindle Fire HD 2017

Tablety |

Nový tablet od Amazonu je tu. Jedná se o desetipalcový Kindle Fire HD s Full HD rozlišením, prodávat se bude za 150 dolarů.

Amazon Kindle Fire HD 2017Nový tablet od Amazonu je tu. Jedná se o desetipalcový Kindle Fire HD s Full HD rozlišením, prodávat se bude za 150 dolarů.

Jedná se o novou vlajkovou loď Amazonu a zároveň o jejich první Full HD tablet od roku 2013. Cena začíná na 150 dolarech, což je o 80 dolarů méně než kolik stála předchozí generace. Tablet bude dostupný (v USA) od 11. října.

Sice jde o vlajkovou loď, ale nečekejte high-end hardware (za 150 dolarů). Uvnitř se nachází čtyřjádrový procesor (detaily zatím neznáme), 2 GB operační paměti RAM a 32 GB místa pro data (a microSD slot). Prodávat se bude také varianta se 64 GB místa. Baterie vydrží na jedno nabití až 10 hodin, tedy o dvě hodiny více než předchozí model. Operačním systémem je Android se speciálními funkcemi a službami od Amazonu.

Jedna z funkcí se jmenuje For Your a jedná se o dynamickou aplikaci, která promítá dynamický obsah na hlavní obrazovce. Tablet Fire HD 10 (2017) se bude prodávat v černé, modré a červené barvě, speciální kryty začínají na 40 dolarech. Amazon opět nevydělá ani tak na tabletu, jako na obsahu, kterým ho majitelé nakrmí. Amazon představil také nové verze tabletů s osmi a sedmipalcovým displejem. Úvodní foto: AmazonKomentáře