Amazon představuje inovované tablety i tablet pro děti

Tablety |

Amazon včera představil inovované verze populárních tabletů Fire HD a také nový tablet Fire HD Kids Edition. Celkem se jedná o tři nová zařízení, na jejichž specifikace se nyní podíváme.

Amazon představuje inovované tablety i tablet pro dětiAmazon včera představil inovované verze populárních tabletů Fire HD a také nový tablet Fire HD Kids Edition. Celkem se jedná o tři nová zařízení, na jejichž specifikace se nyní podíváme.

Kindle Fire HD Kids EditionHned na úvod je třeba říct, že se toho vlastně až tak moc nezměnilo. Nejvýraznějším rozdílem je jiná úhlopříčka tabletů. Oba tablety Fire HD nabízejí rozlišení 1280 x 800 pixelů, tajný čtyřjádrový procesor s taktem 1,5 GHz a třínásobný grafický výkon oproti tabletům Galaxy Tab 4 (toto tvrdí Amazon). Neznáme velikost operační paměti, ale tipujeme 1 GB. K dispozici jsou dvě varianty s 8 nebo 16 GB místa. Tablety disponují dvěma kamerami. Zadní je vybavena senzorem s rozlišením 2 megapixely a přední je klasická VGA.

Dětský tablet s označením Fire HD Kids Edition je vybaven HD displejem, dvěma kamerami a čtyřjádrovým procesorem, podrobněji se o něm Amazon bohužel nerozepsal. Samozřejmostí je ochranný pogumovaný obal, který tablet chrání před nárazy a pády z menších výšek. Riziko nárazu přímo do displeje ovšem stále přetrvává. Dětský tablet je možné koupit u Amazonu za 149 dolarů, další verze jsou k mání za 139 (sedmipalcový tablet) a 99 (šestipalcový tablet) dolarů.Úvodní foto: AmazonKomentáře