AMD představí nové procesory Ryzen Mobile GPU

Tablety |

AMD to s mobilními platformami myslí vážně, důkazem budiž série Ryzen Mobile APU, kterou společnost představila minulý týden. Ryzen má přinést pořádný výkon a již se mluví o modelech, které bude tento procesor pohánět.

AMD představí nové procesory Ryzen Mobile GPUAMD to s mobilními platformami myslí vážně, důkazem budiž série Ryzen Mobile APU, kterou společnost představila minulý týden. Ryzen má přinést pořádný výkon a již se mluví o modelech, které bude tento procesor pohánět.

Nová řada je vybavena jádry Zen a grafikou Vega v jediném procesoru – APU. Novinka kombinuje oba čipy v jediném procesoru se 4 jádry Zen a 10 jádry Vega s unifikovaným napájecím systémem. AMD sllibuje o 200 % lepší výkon CPU a 128 % lepší výkon GPU v porovnání s předchozími mobilními čipy.

Prodávat se budou dvě verze. Ryze 7 2700U s grafikou Vega 10 (2,2 GHz, maximálně 3,8 GHz Turbo) a Ryzen 5 2500U s grafikou Vega 8 (2 GHz a 2,8 GHz Turbo). Procesor bude podporovat multi threading, celkem až 8 vláken, duální paměti DDR4-2400. Mezi první laptopy s novými Ryzeny patří HP Envy X360, Lenovo IdeaPad 720S a Acer Swift 3. Každý bude trochu jiný, od modelu HP s 8 GB paměti a 512 GB místa na SSD disku, až po Lenovo, které vsadilo na hmotnost do 1,14 kg a USB C porty.Úvodní foto: AMDKomentáře