AMD uvádí svůj první čtyřjádrový procesor pro tablety a notebooky

Tablety |

Tento týden se pozornost všech novinářů stahovala k Apple a jejich novinkám, předtím to zase byl veletrh v Berlíně. Stranou ovšem nezůstávají ani jiní výrobci. Intel představil své nové procesory a překvapení si připravila také společnost AMD.

AMD uvádí svůj první čtyřjádrový procesor pro tablety a notebookyTento týden se pozornost všech novinářů stahovala k Apple a jejich novinkám, předtím to zase byl veletrh v Berlíně. Stranou ovšem nezůstávají ani jiní výrobci. Intel představil své nové procesory a překvapení si připravila také společnost AMD.

Novinkou v jejich portfoliu je čtyřjádrový procesor A4-1350, určený primárně pro tablety a notebooky. Jeho celé označení zní AMD Elite Quad core A4-1350. Procesor se začne prodávat někdy v říjnu. Jedná se o čtyřjádrový čip s taktem 1 GHz, jehož součástí je také grafický čip AMD Radeon HD 8210 taktovaný na 300 Mhz s podporou DirectX 11.1. 

Procesor potřebuje pro svůj provoz TDP (navržený tepelný výkon) 8W, avšak pro běžné funkce, kam AMD řadí například přehrávání videí na Youtube nebo Full HD video, postačí 3 W. Pokud nám výrobce nabídne zařízení s odpovídající kapacitou baterie, neměl by to být problém. AMD ovšem bude mít problém získat si důvěru výrobců tabletů. Ti jsou totiž zvyklí na procesory Qualcomm a nyní také Intel.Úvodní foto: AMDKomentáře