Android 3.0: První ukázky dávají tušit velkou hrozbu pro iPad

Tablety | 07.01.11

Googlu se podařilo vzbudit pozornost nechtěným zveřejněním video prezentace nejnovější verze mobilního operačního systému Android. Apple by se měl mít na pozoru.
Ve videu vytvořeném v Googlu je OS Android 3.0, kódově pojmenovaný Honeycomb, popisován jako systém určený výhradně pro trh s tablety. Podle všeho tak Google počítá s uvolněním dvou variant systému, jednoho pro tablety, druhého pro přístroje smartphone.

Google své video původně zveřejnil na YouTube kanálu pro vývojáře v Androidu, později jej však přepnul do privátního režimu. Díky všímavým uživatelům se nicméně zachovaly jeho kopie. Hned na začátku videa se objeví nápis „Vytvořeno výhradně pro tablety“, a ve stejném duchu i pokračuje, když je v něm například zmiňována pro potřeby tabletů optimalizovaná služba Gmail. Celé video nemá ani dvě minuty, přesto si je na jeho základě možné udělat docela přesnou představu o možnostech systému. Ostatně posuďte sami.

O něco dříve než video s třetím Androidem, se společnost Motorola pochlubila svým novým tabletem Xoom, který poběží právě na Honeycombu. Jde přitom o první oznámený tabletem s tímto systémem vůbec, téměř vzápětí se svým oznámením přispěchal i T-Mobile, pro kterého tablet s Androidem 3.0 vyrobí v LG.

Stejně jako mnoho dalších produktů představených v tomto týdnu, i Xoom využije služeb platformy Tegra 2 od Nvidie, která obsahuje dvě jádra Cortex A9 taktovaná na 1 GHz. Dále se bude Xoom moci pochlubit 10,1palcovým displejem, 1 GB RAM a 32 GB úložného prostoru s možností navýšit jej pomocí SD karty. Na trh by se Xoom měl dostat již v tomto čtvrtletí.
Komentáře