Apple vs. Samsung: Velké tablety a inovace

Tablety |

Stále častěji se objevují zprávy o velkém iPadu. Konkrétně by se mělo jednat o dvanáctipalcový tablet Apple, na kterém se má údajně podílet společnost Quanta. Výběr výrobce je to zvláštní, když vezmeme v potaz, že Apple dlouhodobě spolupracuje s Pegatronem a Foxconnem.

Apple vs. Samsung: Velké tablety a inovaceStále častěji se objevují zprávy o velkém iPadu. Konkrétně by se mělo jednat o dvanáctipalcový tablet Apple, na kterém se má údajně podílet společnost Quanta. Výběr výrobce je to zvláštní, když vezmeme v potaz, že Apple dlouhodobě spolupracuje s Pegatronem a Foxconnem.

Navíc Quanta obyčejně vyrábí spíše notebooky a ultrabooky než tablety. Je možné, že pracují na prototypu a finální výroba bude opět přesunuta k osvědčeným výrobcům. Apple je známý tím, že pracuje na spoustě zařízení, znichž pouze zlomek se později dočká finální produkce. Nejnovějším přírůstkem je tablet iPad Mini, který rozšířil nabídku tabletů s jablkem v logu.

Je možné, že Apple chce zaútočit na hybridní tablety s Windows 8 a velký nebo hybridní tablet by mohl být správným krokem. Jak iPad Mini, tak iPhone 5C ovšem znamenají odklon od názoru Steva Jobse, který zastával politiku několika málo (do detailu propracovaných a kvalitních) zařízení. Tim Cook se očividně rozhodl reagovat na měnící se potřeby trhu a zájem zákazníků a zatím mu to vychází. 

Největší rival Apple, společnost Samsung, údajně také pracuje na svém velkém tabletu. Je známo, že Apple a Samsung se tímto způsobem hecují a pošťuchují, co má jedna společnost, chce mít i druhá a toto soupeření už mnohokrát skončilo před soudem. Mnohem raději přitom vidíme, když svoje síly měří na poli inovace, když nás stále zásobují skvělými zařízeními a technologií. Nechme se překvapit, co bude dál.Úvodní foto: Apple/pcadvisor.co.ukKomentáře