Aquaris M8 nemá Ubuntu, ale Android Marshmallow

Tablety |

Společnost Aquaris je známá hlavně svými tablety a telefony s operačním systémem Linux (Ubuntu), ale čas od času představí také zařízení s operačním systémem Android. Do této skupiny zařízení patří také tablet Aquaris M8, který se prodává za 185 dolarů.

Aquaris M8 nemá Ubuntu, ale Android MarshmallowSpolečnost Aquaris je známá hlavně svými tablety a telefony s operačním systémem Linux (Ubuntu), ale čas od času představí také zařízení s operačním systémem Android. Do této skupiny zařízení patří také tablet Aquaris M8, který se prodává za 185 dolarů.

Tablet podporuje technologii GFF (glass-film-film). Má osmipalcový displej s rozlišením 1280 x 800 pixelů s ochranou displeje Dragontail. Uvnitř je procesor MediaTek MT8163B se čtyřmi jádry a taktem 1,3 GHz, 2 GB operační paměti RAM, grafickým čipem Mali T720 GPU a vnitřní pamětí 16 GB.

Na zadní straně je kamera s rozlišením 5 megapixelů s clonou F/2,2, která zvládá natáčet videa ve Full HD rozlišení při 30 snímcích za vteřinu. Přední kamera má rozlišení 2 megapixely. Tablet podporuje WiFi, Bluetooth 4.1, microSUB, OTG a GPS. Operačním systémem je Android 6.0.1 Marhsmallow. Baterie má kapacitu 4050 mAh. Komu je 16 GB paměti málo, může využít microSD slotu.Úvodní foto: AquarisKomentáře