Archos představuje novou řadu tabletů s klávesnicí

Tablety |

Francouzská společnost Archos představila řadu tabletů, které je možné využívat rovněž jako netbooky – jsou totiž vybaveny klávesnicí. Modely využívají operačního systému Android, Chrome OS či Windows. Tablety jsou určeny hlavně pro výukové programy a pro školy.

Archos představuje novou řadu tabletů s klávesnicíFrancouzská společnost Archos představila řadu tabletů, které je možné využívat rovněž jako netbooky – jsou totiž vybaveny klávesnicí. Modely využívají operačního systému Android, Chrome OS či Windows. Tablety jsou určeny hlavně pro výukové programy a pro školy.

Řadu tvoří tablety o velikosti 9 a 10 palců s odnímatelnými klávesnicemi, ale také notebooky o velikostech 11,6 a 14 palců. Společnost Archos slibuje výdrž alespoň 8 hodin, což by na jeden školní den mělo stačit bohatě. Tablety budou vybaveny operačními systémy Android a Windows 8.1, každý nabídne 2 GB operační paměti a 64 GB vnitřní paměti.

Nebudou chybět kamery, zadní s rozlišením 2 megapixely, přední s VGA rozlišením. Cenově budou začínat někde kolem 200 € bez daní, desetipalcový tablet bude k mání za 250 €. Chromebook s displejem o velikosti 11,6 palců a pamětí 2 GB RAM se bude prodávat za 250 €. Největší notebook se 14palcovým displejem 4 GB RAM a 250 GB místa na HDD bude k mání za 300 €. Všechna nová zařízení poběží na procesoru Intel se čtyřmi jádry.Úvodní foto: ArchosKomentáře