Asus Memo Pad 8: Premiéra v Japonsku

Tablety |

Jedno se Japonsku musí nechat, pokud jde o technologické novinky, většinou tam mají všechno jako první. Nejinak je tomu i v případě prvního 64bitového tabletu Asus s procesorem Intel a operačním systémem Android. Dnes ho tam představil operátor KDDI.

Asus Memo Pad 8: Premiéra v JaponskuJedno se Japonsku musí nechat, pokud jde o technologické novinky, většinou tam mají všechno jako první. Nejinak je tomu i v případě prvního 64bitového tabletu Asus s procesorem Intel a operačním systémem Android. Dnes ho tam představil operátor KDDI.

Novinka se hodně podobá tabletu Asus Memo Pad 8, rozdíly jsou hlavně uvnitř. Displej tabletu je osmipalcový s rozlišením 1920 x 1200 pixelů s technologií IPS pro široké pozorovací úhly. Procesorem je Intel Atom Z3580 řady Moorefield s taktem 2,3 GHz. Tablet podporuje 4G LTE připojení, je vybaven 2 GB operační paměti RAM a 16 GB paměti pro další aplikace. Kamery jsou zde dvě. Přední s rozlišením 1,2 megapixelu a zadní s rozlišením 5 megapixelů.

Integrovaná baterie nabízí kapacitu 4350 mAh. Tělo má na šířku jen 7,5 mm, takže se tloušťkou vyrovná i smartphonům. Asus Memo Pad 8 váží 305 gramů. Jeho cena zatím není známá. Původní tablet byl vybaven procesorem ARM Cortex A9, což je v porovnání s aktuálním modelem téměř nesrovnatelný procesor. Tablet se bude prodávat nejméně ve třech barvách – modré, růžové a bílé.Úvodní foto: AsusKomentáře